top of page

ביטוח מנהלים


מהו ביטוח מנהלים : ביטוח מנהלים הינו מכשיר חיסכון פנסיוני לטווח ארוך אשר מאפשר אלטרנטיבה לחסכון הפנסיוני בקרן פנסיה או קופת גמל. ביטוח זה מרכז בתוכו את השאיפה לחסוך עד ליציאה לפנסיה ולספק למשפחתכם את ההגנה שמגיעה להם במקרה של הגרוע מכל. כך, ניתן ליהנות משילוב איכותי ומעטפת כלכלית לשעת משבר. על-מנת להחליט אם זהו המכשיר הנכון ביותר עבורכם, ובמידה שכן לבחור נכון את ביטוח המנהלים הספציפי, כדאי לקרוא את המידע בעמוד זה – מידע מפורט שיעזור לכם להכיר את כל המאפיינים הייחודיים של ביטוחי המנהלים ואת הפרמטרים שחשוב לבחון כשמשווים בין האפשרויות השונות הקיימות בקטגוריה זו. זוהי תוכנית המשלבת: חסכון לגיל פרישה כיסוי ביטוחי למקרה פטירה מוקדמת אובדן כושר עבודה בעולם בו אנו חיים לכל אחד ואחת יש צרכים שונים. מהרגע בו אנו מגיחים לאוויר העולם ובכל שלב לכל אורך הדרך אנו רואים, חווים, וחיים את החיים באופן שהכי מתאים לנו. גם כשמדובר בגיל פרישה, כולנו רואים את החיים בצורה קצת אחרת. בעוד שאחד רוצה לטוס מסביב העולם, לראות ולחוות נופים עוצרי נשימה, האחר מעדיף לשבת בחיק משפחתו ולשחק עם הנכדים. אז בין אם אתם כאלה או אחרים, אתם זקוקים לביטוח מנהלים. עד היום בוצעו ביטוחים מסוג זה באופן קבוצתי. החל מהיום, עם המסלול החדש של הפניקס, תוכלו ליהנות מביטוח המותאם בדיוק לצרכים ולחלומות שלכם. ביטוח מנהלים בו אתם יכולים להתאים את סוג הביטוח ורמת הסיכון וההשקעה על פי גילכם וצרכיכם, והכל לצד ליווי מקצועי ומיומן של צוות המומחים שלנו.​ ביטוח מנהלים מיועד למנהלים ולעובדים שכירים כאחד. הוא כולל הפקדות לפיצויים ותגמולים. עלויות הביטוח (הפרמיות) משולמות בחלקן על ידי המבוטח (העובד) ובחלקן על ידי המעסיק. התשלום לפיצויים משמש כקופה לתשלום פיצויי פיטורים לעובד בעת עזיבה או פרישה. ביטוח מנהלים מוכר כקופת גמל לפי תקנות מס הכנסה ומאפשר למעסיק ולעובד לקבל הקלות במס הכנסה. צבירת החיסכון כפופה אף היא לתקנות. קיימים סוגים שונים של ביטוח מנהלים המשלבים גם מרכיבי חיסכון ומטרתם, בנוסף להענקת פיצוי כספי, היא שימור רמת החיים גם לאחר פרישה מהעבודה. איך אני ממנה מוטבים בביטוח חיים פנסיוני? ​באפשרותך להגדיר מוטבים אליהם יועברו הכספים שצברת באחד בביטוח החיים הפנסיוני שלך לאחר פטירתך, חלילה. בנוסף, תוכל להגדיר את אחוזי החלוקה בין המוטבים ולשנות את המוטבים בהתאם לרצונותיך בכל עת. ההיסטוריה של ביטוח המנהלים ביטוח מנהלים הוא מוצר שנכנס לשוק החיסכון הפנסיוני בישראל בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת. בראשית ימיו הוא אכן הוצע בעיקר למנהלים, וכך קיבל את שמו. הסיבה לכך היתה העובדה שבשנים אלו מרבית העובדים עבדו במסגרת הסכמים קיבוציים מטעם ההסתדרות, ולכן הצטרפו באופן אוטומטי לקרנות הפנסיה הוותיקות שנוהלו על-ידה. לעומתם, העובדים הבכירים (מנהלים, בעיקר) עבדו תחת חוזים אישיים, ולכן ניתן היה להציע להם אפיק חיסכון שונה, שמותאם עבורם. מאז, ביטוח המנהלים עבר לא מעט שינויים וגם שוק העבודה עבר תמורות רבות. כיום, לביטוח מנהלים יכולים להצטרף עובדים ומנהלים כאחד, אך שם המוצר נשאר כשהיה, בעיקר מטעמים שיווקיים. מרכיבי ביטוח המנהלים לביטוח המנהלים יש שלושה מרכיבים:

  1. ​חיסכון לגיל הפרישה – חיסכון ארוך טווח, שמטרתו לשמש אותנו לאחר הפרישה לגמלאות. בעבר ניתן היה לבחור האם לקבל את הכספים כסכום הוני (חד-פעמי) או כקצבה חודשית. כיום הכספים מתקבלים כקצבה חודשית בלבד, בהתאם לתנאי הפוליסה שברשותכם.

  2. ביטוח אובדן כושר עבודה – כיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה מוחלט או חלקי, שאירע במהלך תקופת הביטוח. במקרה כזה, ישולם לכם פיצוי חודשי בהתאם לתנאי הפוליסה.

  3. ביטוח למקרה מוות (ביטוח חיים / ריסק) – כיסוי ביטוחי למקרה של פטירת המבוטח. במקרה שכזה, זכום הביטוח ישולם למוטבים שמיניתם בפוליסה או, בהיעדר מוטבים, ליורשיכם החוקיים. כיום לא משווקים פוליסות ביטוח מנהלים עם כיסוי זה.

הרכב פוליסת ביטוח המנהלים הוא גמיש וניתן להתאים אותו באופן אישי אליכם. מסלולי השקעה כספי החיסכון מושקעים במסלולי השקעה לבחירת החוסך. קיימים מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות. ניתן לפצל את החיסכון בין מסלולים שונים.


נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

אין באמור בפרסום זה כדי להוות ייעוץ פנסיוני המותאם לנתוניך האישיים, לצרכיך ולהעדפותיך, ואין בו משום המלצה לביצוע עסקה כלשהי במוצר פנסיוני.

הנתונים הם לא נתונים רשמיים ולכן יכולים להשתנות בהתאם.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

3 צפיות0 תגובות
bottom of page